2nd Nine Weeks

Academic Awards - 2nd Nine Weeks

 

1st Grade

Headmaster’s List: Micayla Ashmore, AvaRose Barrett, Brooklyn Bichon, Carter Bichon, Brynleigh Boehm, Ava Bradley, P.J. Bramlett, David Campbell Burke, Palmer Dickard, Ella Claire Dixon, Wallis Drake, Sally Drummond, Gunner Foster, Olen Hadley, Liza Hamrick, Gaines Hudson, Melaina Hurley, Lillian Jones, Emery Kidder, Van Kidder-Gillentine, Easton McCullough, Jaylyn Mullins, Walker Nichols, Sam Power, Lucy Rhines, Charlie Spencer, Mila Stuart, Blakeleigh Taylor, Zaydyn Walker, Woodrow Warren, Paul Webb, and Max Young

Principal’s List: Maliyah Atkinson, Kinsleigh Blythe, Mia Cade, Ryan Gordon, Chamberlynn Gullick, Grayson Hadley, Avery Hardy, Easton Hoggard, Madelyn Massengill, and Nora Kate Powell

 

2nd Grade

Headmaster’s List: Lane Ainsworth, Sydney Allen, Carter Becker, Pate Bursi, Reed Coker, Anne Walker Crockett, Ryder Dunlap, Mary Stanford Gidden, Audie Hardwick, Garren Hudson, Carter Grace Jones, Annie Lamar, Bladen Lowry, Oliver Panduro, Evangeline Roberts, Luke Savage, Everett Semore, Anna Reese Stevens, Charlie Thompson, and Kinley Vancil

Principal’s List: Bram Alford, Case Butler, Camden Carlton, Evie Clemons, Kate Dilatush, John-Wyatt Foshee, Maggie Hale, Emersyn Henson, Caroline Isome, Josephine Joyner, Dove Kennedy, Sophia Kinney, Emma Kate McAbee, Laike McAlexander, Kynlee McCollough, Holden Peek, Edynn Roller, Quinley Simmerman, Lucas Simmons, Ava Beth VanSickle, and James Worsham

 

3rd Grade

Headmaster’s List: Reed Collins, Emily Conn, Rials Hale, Charlie Herdt, Everit Jones, Carson Lickteig, Carson Long, Grady Ray McBride, Chloie McGee, Bo McGinnis, Molly Miller, Addy Beth Powell, Primrose Reed, Brooklyn Roberts, Madison Roberts, Sawyer Rogers, Jack Sellers, Hadley Smith, and Emmalee Thompson

Principal’s List: Oakleigh Adams, Aaron Barker, Briggs Boehm, Cadence Brown, Holt Cade, Anniston Casey, Caleb Coleman, Caleb Donaldson, Anna Ferguson, Lawson Hoshell, Sophia Hudson, Foster Lance, Sutton Massey, Ella Moore, Avery Morgan, Peyton Redd, Mason St. John, Gabby Taylor, and Caroline Walton

 

4th Grade

Headmaster’s List: Wesley Allen, Maxx Anderson, Annelise Cook, Carson Haynes, Eli Ivy, Tre’ Johnson, Bryan Jun, John Brantley Lamar, Julian LeBlanc, Benjamin Mansell, Oliver Pounders, Price Rhines, Shepard Semore, Porter Sisson, Scout Thornton, and Avery Young

Principal’s List: Lucas Brown, Sean Floyd, Holly Grosmann, Harrison Harbin, Maycee Kopf, Camden Lacey, Piper Massey, Keigan McArthur, Anslee Claire Norwood, Carson Palmertree, Meriwether Pinnix, Milam Pinnix, Madelyn Rivers, Coy Robbins, Emerson Scott, Jake Seeley, Micah Simpson, and Gabe Townsend

 

5th Grade

Headmaster’s List: Walt Atwood, Baker Boehm, McCormick Cahill, Jon Paul Coleman, Tyler Criswell, Lucas Hammons, Harper Harrison, Daniel Horne, Starnes Kittell, Bowen Martin, Hutson Mobley, Lydia Moore, Marimargaret Osborne, Camila Panduro, Zoe Grace Pittman, Nash Raff, Luke Strong, and Brantley Tomlin

Principal’s List: Bennett Alford, Ryn Chapman, Sofia Clemons, Avery Davis, Lacey Grosmann, Stiles Lowry, Mia McGehee, Benjamin Meyers, Hunter Miles, Hall Pinnix, Adilyn Roller, Hayes Sanders, Noah Stevens, and Lilly Worsham

 

6th Grade

Headmaster’s List: Evie Allison, Zane Bouchillon, Elizabeth Brunetti, Jack Burke, Gaines Crockett, Quinn Gullick, John Wesley Hoggard, Laila Horne, Carson Key, Carson King, Jay Kopf, Brennan Logazino, Ty Lucius, Sydney Miller, Jett Pratt, Pashby Reed, Brantley Rogers, Collins Teuton, Dylan Williams, and Olivia Woodruff

Principal’s List: Myles Blaylock, Rush Bouchillon, Rogan Busby, Alena DeWitt, Luke Dilatush, Katie Ferguson, Rylee Fullwood, Jake Hall, Addison Harbin, Brody Kennedy, Colton Key, Jacob McAbee, Leila Self, Jaxton Sledge, Carson Smith, Mari-Francis Smith, Rhett Thomas, Charlie Walton, Leighton Whiteside, Hannah Wood, Tanner Youngblood, and Caden Yount

 

7th Grade

Headmaster’s List: Emily Ayers, Landry Garner, Hayden Hickson, Mattie Kate Ivy, Maggie Jenkins, Ford Lamar, Abby Lane, Alex Leake, Averie Lowrie, Alana Maldonado, Addie McGee, Jake McGinnis, Ann Parker Meyers, Savannah Milligan, Adele Pattridge, Jack Rhodes, Reagan Roberson, Alaina Sanders, Nolan Smith, Courtlyn Smith, Langston St. John, Harper Uiberall

Principal’s List: Jenna Baine, Payton Bright, Karlee’Rae Casey, Zayden Casey, Lizzie Chapman, Mattison Gillentine, Ray Glasgow, Hailey Hickman, Aniston Jones, Colton Kimzey, Wesley Moore, Tanner Newton, Caroline Prather, Alison Roberts, Landon Ross, Hayes Savage, Caroline Tomlinson, Ella Grace Warren, and Veazey Williams

 

8th Grade

Headmaster’s List: Jacob Allison, Allyx Craft, Eliza Durdin, Hayden Harris, Katie Herdt, Anna Lauren Howell, Colton Mobley, Jacob Price, Adelaide Reed, and Makenzie Walton

Principal’s List: Delaney Azar, Olivia Bauer, John Walt Bolden, Jakin Burnett, Camilla Cook, Addison Cooper, Emerson Dodson, Carter Drumheller, Kaleb Dunn, Lawson Frazier, Hayden Hachmann, Carter Harris, Jake Johnston, Jett Manning, Addie Martin, Matthew McGehee, Maddux McMinn, Jack Mills, Caroline Murphree, Joseph Neyman, Nick Perkins, Quincy Pratt, Jack Price, Presley Redd, Colton Robbins, Allie Walker, Leland Weldon, Lucy Whiteside, Lane Wilkinson, Ronin Wilson, David Woolever, Ty Young, and Emerson Yount

 

9th Grade

Headmaster’s List: Carrie Arterbery, Bailey Ayers, Hayden Brown, Piper Brown, Zoey Campbell, Peyton Cunningham, Lex Davidson, Drake Donaldson, Hayden Hammons, Christian Hare, Cash Jackson, Ethan Kittell, Mary Lauren Lane, Laney Lowrie, Meri Bradley McClellan, Tyler Mills, Ava Noble, Eli Pattridge, Makayla Roberts, Sydney Teuton, Silas Wheeler, and Ada Woodruff

Principal’s List: Addy Barmer, Mac Bouchillon, Jacob Carson, Addie Chapman, Macie Dever Boaz, Libby Jenkins, Mikaela Jenkins, Meredith Meeks, Cole Prosek, Reese Scott, Isabella Simonetti, and Piper Sisson

 

10th Grade

Headmaster’s List: Joseph Allison, Hallee Grace Hickson, Zane Muprhy, Mary Emma Raff, Hailey Rhodes, Ruthie Thomas, and Cara Waldrup

Principals’ List: Joey Azar, Brayden Burford, Canon Caldwell, Shaw Coley, Logan Darby, Connor Edge, Decklin Horne, Landon Hoshell, Chase Jennings, John Griffin Lane, Lauren Grace Lucius, Maya Manning, Kathryn Marshall, Julien Mettetal, Kaleb Mullins, Logan Phillips, Madison Pinnix, Noah Powell, John William Ratliff, Eric Robinson, Antonio Simonetti, Seth Slocum, Emily Smith, Hayden Smith, Jade Smith, Jorja Smith, Bryce Thornton, Jake Vaughters, Sophie Williamson, Jax Wilson, Darby Woolever, Andrew Wright

 

11th Grade

Headmaster’s List: Gracie Barlow, Kiersten Bible, Jade Bramlett, Anne Finke, Abby Harris, Ella Hill, Will Howell, Avery Martin, Emily Mize, Brantley Mobley, Makenzie Nosef, Gracyn Rowsey, Will Shemwell, Adeline Slocum, Blake Spencer, Denton Vance, and Laine Williams

Principal’s List: Braden Archey, Miller Blaylock, Hanna Carney, Allison Chrestman, Logan Drumwright, Jacob Emerson, Elizabeth Farmer, Samuel Gibson, Price Haynes, Garrett Holland, Harlin Hovater, Will Jenkins, Mary Addison Johnson, Hannah Claire Lucius, Olivia McAbee, Mercy McDavitt, Brayden McKnight, Charlie Murphree, Peyton Peterson, Jackson Price, Kaylee Reed, Reggie Reed, Will Roden, Lee Ross, Alexis Shannon, Savannah Tapp, Emilee Taylor, Mary Brooks Tomlinson, Jackson Waldrip, Grisham Warren, Hatcher Wenner, and Claudia Woodruff

 

12th Grade

Headmaster’s List: Luke Dunavant, Jackson Jenkins, Grace Kim, Emma Kay Kopf, Tori Larson, Carson Pierce, Cooper Pratt, Shelby Wells, Forrest Wheeler, and Chloe Williamson

Principal’s List: Emily Ashmore, Gracie Boland, Eason Caldwell, Cooper Chapman, Jake Elam, John Gaines, Anderson Gentry, Kaylee Hachmann, Gaston Harris, Camden Holliday, Jaxon Jenkins, Roshan Khan, Lilly King, Madison Pope, John Ellis Price, Dirk Shelly, Ellie Smith, Ross Thompson, and Talia Travis